blog

Bańka chińska – sposób na wiele dolegliwości

Bańka chińska – sposób na wiele dolegliwości

 

Niewiele osób kojarzy zapewne czym jest bańka chińska – dla większości termin ten brzmi obco i nieco dziwnie. Ci, którzy zdają sobie choć mniej więcej sprawę o co chodzi, przeważnie kojarzą bańkę chińską jako jedną ze świetnych metod na pozbycie się cellulitu – i rzeczywiście, jest to jej najbardziej znane zastosowanie. Sama bańka jest specjalnym sprzętem, którym wykonuje się leczniczy masaż ciała. Masaż ten – wbrew pozorom – posiada jednak wiele różnych zastosowań i na wiele dolegliwości może przynieść ulgę. Czym dokładnie jest ten sprzęt i jak może nam pomóc?

Bańka chińska to odmiana bańki próżniowej, w typie tej zimnej, której celem jest wysysanie powietrza pod ciśnieniem. W tej chwili taki produkt można nabyć w wielu różnych rodzajach, biorąc pod uwagę głównie tworzywo, z jakiego powstało. Mamy wiec bańki z gumy, bańki bambusowe i szklane. Można dowolnie przebierać w ofercie, więc warto poczytać nieco więcej opinie konkretnych osób, które już używały danych sprzętów – dzięki nim dowiemy się co jest warte zakupu i dlaczego.

Bańki w takiej wersji posiadają zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i w medycynie – stosowane były zresztą w tych celach już dawno i lecznictwo ludowe świetnie je zna. Kiedyś używano ich na przykład w czasie przeziębień, żeby pomóc choremu szybciej dojść do zdrowia. W tej chwili stosowane są głównie jako metoda zwalczania cellulitu, ale warto wiedzieć, że potrafią także pomóc w pozbyciu się tłuszczu z brzucha, a nawet w zmniejszeniu widoczności szpecących rozstępów. Bańki pomagają zatem uporać się z kłopotami z sylwetką i wyglądem skóry. Podobno z powodzeniem stosuje się je także na kłopoty z trądzikiem.

Jeśli zaś chodzi o problemy nieco innej natury – te zdrowotne, związane z bólem – produkt ten może pomóc w uporaniu się z bolesnością kręgosłupa, stawów, czy też mięśni. Także jeśli komuś doskwierają migreny czy przeróżne nerwobóle, powinien się zgłosić na podobny zabieg. Na pewno w krótkim czasie odczuje pozytywny wpływ bańki i doskonałe efekty!