screw compressor

ویژگی‌های کمپرسورهای اسکرو

کنترل ظرفیت در کمپرسور اسکرو با استفاده از یک شیر کشویی که به صورت محوری در امتداد محفظه حرکت می‌کند، انجام می‌شود. آن‌ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند و با بارهای حداقل 10٪ از توان طبیعی خود کار می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های کمپرسورهای اسکرو این است که آن‌ها تغییرات نسبتا بزرگی در فشار مکش را تحمل می‌کنند؛ این یک ویژگی مفید در کاربری‌های برودتی است. در کاربردهای برودتی تغییرات در زمان‌های تغییرات دما متفاوت بودهو این نوع از کمپرسور، توانایی انطباق خوبی با این وضعیت خواهد داشت.

مزایای کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو نسبت به نوع برگشتی، این مزیت را دارند که نیازی به دریچه‌های مکش یا تخلیه در آن‌ها نیست. در مقایسه با کمپرسورهای گریز از مرکز، مشکلات و خرابی قطعات مربوط به نوع اسکرو از شدت کمتری برخوردار است و این نوع از کمپرسور دارای دوام بالایی بوده و نیاز به تعمیرات کمی دارد.

از آنجا که کمپرسورهای اسکرو برای تزریق روغن طراحی شده، مقاومت کمی در برابر فشار مایعات دارند؛ اگر چه برخورد مداوم مایع می‌تواند، باعث بروز مشکلاتی شود.

بخش زیادی از گرمای فشرده سازی در یک کمپرسور به وسیله روغن جذب می‌شود. این ویژگی برای جلوگیری از ایجاد فشار زیاد گاز مطلوب است؛ زیرا در صورت گرم شدن بیش از حد گاز منجر به پلیمریزاسیون یا انفجار می‌شود. با استفاده از روغن می‌توان این گرمای تولید شده اضافه را کنترل کرد تا بتوان از این نوع کمپرسورهای هوا در کاربردهای گوناگون صنعت استفاده کرد.