Our Classroom Website

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ تصاویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم بر روی انواع مختلف بسترهای رسانه است. برخلاف چاپ افست ، نیازی به صفحه چاپ نیست. پرونده های دیجیتال مانند PDF یا پرونده های انتشار دسک تاپ را می توان مستقیماً به چاپخانه دیجیتال ارسال کرد تا روی کاغذ ، کاغذ عکس ، بوم ، پارچه ، مواد مصنوعی ، کارتن و سایر بسترها چاپ شود.
چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست

چاپ دیجیتال با روش های چاپ سنتی و آنالوگ - مانند چاپ افست - تفاوت دارد ، زیرا دستگاه های چاپ دیجیتال نیازی به صفحه چاپ ندارند. به جای استفاده از صفحات فلزی برای انتقال تصویر ، چاپخانه های دیجیتال تصویر را مستقیماً روی بستر رسانه چاپ می کنند.فناوری چاپ دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و کیفیت خروجی چاپ دیجیتال به طور مداوم در حال بهبود است. این پیشرفت ها کیفیت چاپی را ارائه می دهند که جبران را تقلید می کند. چاپ دیجیتال مزایای دیگری را فراهم می کند ، از جمله:

چاپ داده متغیر شخصی (VDP)
چاپ برحسب تقاضا
کوتاه مدت با هزینه مقرون به صرفه
چرخش های سریع

درباره "کیفیت چاپ جوهر افشان مانند افست" بیاموزید

ویدئویی را درباره چگونگی تغییر جوهر High Fusion در چاپ جوهر افشان مشاهده کنید


چاپگر دیجیتال چیست؟

انواع مختلفی از دستگاه های چاپ دیجیتال وجود دارد ، از جمله چاپخانه های تولیدی مانند چاپگرهای تولید ورق ، چاپ دیجیتال ورق برش ، چاپگرهای جوهر افشان تولیدی و چاپگرهای مداوم تغذیه. برخی از نام های تجاری قابل شناسایی چاپگرهای دیجیتال زیراکس شامل چاپگرهای تولیدی iGen ، Iridesse ، Versant ، Nuvera و PrimeLink و دستگاه های چاپ دیجیتال و همچنین چاپگرهای جوهر افشان و چاپ مداوم زیراکس Brenva ، Baltoro ، Rialto ، Trivor و Impika هستند.

محدوده چاپ دیجیتال زیراکس تولید را بررسی کنید

مقاله سفید فرصت جوهر افشان را بخوانید (PDF ، 850 کیلوبایت)


انواع رسانه های چاپی دیجیتال

دستگاه های چاپ دیجیتال می توانند روی همه چیز از کارتن ضخیم ، کاغذهای سنگین وزن و کارتن های تاشو گرفته تا پارچه ، پلاستیک و بسترهای مصنوعی چاپ کنند. چاپ تی شرت یک برنامه چاپ دیجیتال بسیار محبوب است و برخی از چاپگرهای دیجیتال می توانند علاوه بر تی شرت ، روی پارچه های دیگر از جمله پارچه کتانی و پلی استر نیز چاپ کنند.

بیاموزید که Xerox iGen 5 چگونه می تواند سهام کارت و ورق های اضافی طولانی را اداره کند


جوهر چاپ دیجیتال

جوهرهای چاپ دیجیتال شامل تونر و جوهر فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و مشکی (CMYK) و همچنین جوهرهای طیف رنگی گسترده مانند نارنجی ، آبی و سبز و همچنین جوهرهای خشک مخصوص برای جلوه های فلزی ، سفید یا شفاف هستند.

به نمونه های چاپ دیجیتال نگاه کنید


مزایا و معایب چاپ دیجیتال

فناوری چاپ دیجیتال در تولید بر اساس تقاضا و چاپ کوتاه سریع و مقرون به صرفه برتری دارد. چاپ دیجیتال همچنین بستری ایده آل برای شخصی سازی است. اگر می خواهید تصاویر و پیام ها را با استفاده از چاپ متغیر داده (VDP) به راحتی اصلاح کنید ، تنها راه چاپ دیجیتال است. با پیشرفت در کیفیت و سرعت چاپ ، معایب قبلی چاپ دیجیتال به سرعت از بین می رود و دستگاه های چاپ دیجیتال فاصله خروجی جبران را کاهش می دهند.

 

منبع: خانه طراحان سام