Dlaczego warto wykupic ubezpieczenie assistance?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance?

Zdecydowanie najwięcej osób w naszym kraju ubezpieczenia komunikacyjne. Można wśród nich wyróżnić ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne. W kategorii pierwszej znajduje się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które większość kierowców nazywa po prostu OC. Obowiązek posiadania polisy OC spoczywa na wszystkich posiadaczach pojazdów mechanicznych, które poruszają się po polskich drogach. Za brak polisy kierowca może zostać ukarany. Znacznie rzadziej właściciele samochodów decydują się na wykupienie ubezpieczenia dobrowolnego: autocasco czy assistance. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance?

Polisa assistance jest przeznaczona nie tylko dla właścicieli samochodów osobowych. Mogą ją wykupić także właściciele motocykli, camperów czy samochodów ciężarowych. Polisa assistance zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak również pasażerom, którzy z nim podróżują. Kierowcy, którzy podróżują za granicę w ramach polisy mogą liczyć na pomoc prawną oraz pomoc tłumacza. Na pomoc ze strony ubezpieczyciela można liczyć także w przypadku awarii samochodu, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Samochód może zostać naprawiony na miejscu awarii. W przypadku, kiedy samochodu nie da się naprawić na miejscu zdarzenia zostanie on odholowany do warsztatu samochodowego, który znajduje się najbliżej miejsca awarii. Jeżeli takie będzie życzenie osoby ubezpieczonej, to o nieszczęśliwym zdarzeniu, które spotkało nas w czasie podróży nasi bliscy zostaną powiadomieni przez pracownika zakładu ubezpieczeń. Jeśli zajdzie taka konieczność, ubezpieczyciel zapewni nam także samochód zastępczy.

Polisa assistance chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów auta. Także czworonożnych pupili, którzy wspólnie z nami podróżują samochodem. W sytuacji, kiedy podróżujący z nami pies lub kot zostaną poszkodowani, będą przetransportowani do najbliższego gabinetu weterynaryjnego.

W wielu firmach ubezpieczeniowych podstawowy pakiet assistance jest dodawany bezpłatnie do polisy OC. Ubezpieczyciele oferują pomoc przez dwadzieścia cztery godziny na dobę – zobacz szczegóły: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-plus