Jaki kolor wybrac do sypialni?

Jaki kolor wybrać do sypialni?

Remonty zawsze niosą ze sobą wiele dylematów. Kiedy decydujemy się na malowanie sypialni musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, by kolor komponował się z resztą mieszkania i spełniał nasze oczekiwania, ale również pozwalał na spokojny odpoczynek. W takim razie co najlepiej wybrać?

Prosta biel

Jasne odcienie to świetne kolory do sypialni. Sprawdza się tu także biel – najbardziej prosta i klasyczna. Oczywiście decydując się na ten kolor powinniśmy dobrać do niego odpowiednie dodatki, które nieco go ożywią. Z bielą świetnie komponuje się niemal każda barwa. Odcienie szarości pozwolą na stworzenie stylowego i stonowanego pokoju, niebieski wniesie nieco skandynawskiego klimatu, a nieco ostrzejsze barwy ożywią sypialnię.

Odcienie beżu

Beżowe ściany bardzo dobrze sprawdzają się w sypialni. Odcienie tego koloru nie są ani za chłodne ani za zimne i bardzo pasują do tego typu pomieszczeń. Z ich pomocą można stworzyć klasyczną i elegancką sypialnię np. w stylu hampton (zobacz). Dobranie do niej białych lub innych jasnych mebli bez wątpienia będzie „strzałem w 10”.

Spokojny „Baby Blue”

Odcienie błękitu to idealne kolory do sypialni. Pastelowy błękit bardzo nie ochłodzi pokoju i nie będzie także za ciepło. Świetnie komponuje się z bielą, szarością i beżem.

Nowoczesne odcienie szarości

Zależy Ci, by malowanie sypialni zupełnie odmieniło wnętrze i uczyniło je stylowym i nowoczesnym? Postaw na odcienie szarości, które świetnie sprawdzą się w takim pomieszczeniu. Ponadto idealnie komponują się z bielą. Szare ściany z białym sufitem i podłogą w jasnym kolorze tworzą prawdziwie designerski efekt.

Mocny akcent

Chcesz postawić na nieco mocniejsze kolory do sypialni? Wykorzystaj je w postaci akcentu. Ostra czerwień lub fiolet mogą być za bardzo rażące i utrudniać wypoczynek. Jeśli natomiast zdecydujemy się na nie tylko na jednej ścianie mogą dać naprawdę dobry efekt.

Dobranie odpowiedniego koloru ścian to połowa sukcesu podczas remontu. Do nich bowiem można dobierać meble i dodatki tak, by powstała spójna całość. Powyższe kolory to naprawdę bezpieczne, a zarazem efektowne rozwiązania.