Co grozi za brak splaty pozyczki?

Co grozi za brak spłaty pożyczki?

Spłacanie pożyczek jest bardzo ważną powinnością, z której każdy zainteresowany pożyczaniem pieniędzy powinien się rzetelnie wywiązywać i nie oczekiwać żadnych specjalnych ulg w tej materii. Dlatego też warto znać pewne możliwe konsekwencje braku spłaty pożyczek i pewne nieprzyjemne następstwa na przyszłość, które się mogą wiązać bezpośrednio z tym, ze jakakolwiek pożyczka nie została spłacona w terminie Niestety, ale przeterminowane należności w stosunku do instytucji pożyczających pieniądze są nagminne i trzeba jakoś niwelować tego rodzaju nadużycia. Dlatego tez zanim weźmie się pożyczkę, warto wiedzieć, co grozi za brak terminowej i regulaminowej spłaty swoich finansowych zobowiązań.

Warto sprawdzić ofertę provident.pl aby porównać oferty pożyczek w sieci.


 

Możliwe konsekwencje

 

1) Wpisanie do rejestrów informacji gospodarczej jest bardzo poważna konsekwencją, o których następstwach wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Widnienie w tym rejestrze sprawi, że przez długie lata nie jest możliwe wzięcie pożyczki, a nawet uzyskanie takich usług, jak na przykład jak abonament na telefon i wielu innych usług finansowych. Można powiedzieć, iż obecność w tych rejestrach znacząco obniża możliwość skutecznego działania na rynku

2) Windykacja wewnętrzna jest także bardzo nieprzyjemnym następstwem braku spłacania swoich zobowiązań finansowych. Opiera się ona na działaniu firmy pożyczającej, która wysyła odpowiednio płatne monity, obarcza dodatkowymi odsetkami zadłużenie i tym samym prowadzi do przymuszenia klienta, do wyrównania swoich należności finansowych.

3) W przypadku braku efektywności windykacji firma pożyczkowa decyduje się na zastosowanie sprzedaży długu i przekazania go do windykacji odpowiedniej firmie, która jest już bardziej napastliwa i nieprzyjemna dla dłużnika

4) Ostatecznym krokiem w tym miejscu okazuje się interwencja w sądzie i wystawienie sądowego nakazu zapłaty, który staje się automatycznie tytułem wykonawczym dla działania komornika, który może zamrozić otrzymywanie wynagrodzenia, zajmować ruchomości oraz nieruchomości, prowadząc tym samym do licytacji mienia.